PŮJČOVNA MOTODLAH, ROTOPEDŮ A LÉČEBNÝCH POHYBOVÝCH PŘÍSTROJŮ

+420 737 289 277

 

Rehabilitace po operaci kyčle

Důvodů, proč je vykonávána operace kyčlí, je celá řada. Velmi časté onemocnění je například artróza kyčle. Ta může končit také totální endoprotézou (TEP - výměnou kloubu). Pro úspěšnou rehabilitaci a zlepšení zdravotního stavu je důležité provádět cviky po operaci kyčle.

V první fázi rekonvalescence po operaci kyčle Vám může velmi pomoci rehabilitační cvičení na motodlaze. Tento přístroj pro kontinuální pasivní pohybovou léčbu pomáhá v rozsahu hybnosti kloubů. Motodlaha Vám pomalu natahuje a pokrčuje končetinu v kyčelním a kolenním kloubu do Vámi nastaveného rozsahu. Úhel pokrčení končetiny lze postupně zvětšovat až na maximální možnou hodnotu (120 stupňů).

Pokud bezbolestně dokáže končetina cvičení v tomto rozsahu, je vhodné v rehabilitaci pokračovat aktivním cvičením. K tomu bývá doporučováno několikaměsíční cvičení na rotopedu. Díky cvičení v sedě na sedle Vám rotoped nezatěžuje klouby. Cvičení je dobré začít pomalu a bez zátěže, aby si klouby zvykly na tento pohyb. Postupně lze zatěžovat končetinu a posilovat svalstvo, které je po operaci ochablé.

Cvičení na motodlaze a rotopedu jsou vhodné při potřebě rehabilitace dolních končetin při většině poranění, pooperačních stavů a onemocnění kolenního a kyčelního kloubu. Při vážnějších a déle trvajících onemocnění pohybového ústrojí může být vhodná také rehabilitace na pohybových léčebných přístrojích Motren a Rotren.

Pro vhodnost cvičení se vždy poraďte se svým ošetřujícím lékařem!

Pronájem motodlahy
Pronájem rotopedu
Pronájem pohybových léčebných přístrojů

 


Najdete nás na YouTube: Kalpe.reha